KONST / Litografier / Färglitografier 15893440
nr 1589 3440
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 3 st, Signerade, Motiv från Trosa, yttermått inklusive ram: 46x56 - 55x66 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:33:13
8/1 14:54:11
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren